בפרק 24 של הספינר, נדבר על אחד הנושאים החשובים ביותר בעולם הפוליטי: סקרים, מתי אפשר להאמין להם ומתי לא. נדבר על האתגרים שסוקרים צריכים להתמודד איתם, נשמע על הדרכים שסקרים משמשים פוליטיקאים (וגם פרשנים וארגונים ציבוריים) כדי להשפיע על הציבור, ונצלול קצת למה שקרה בבחירות לכנסת ב-2015 ולמה לא באמת הייתה שם פשלה גדולה של הסוקרים. הפרק הוא חלק ראשון מסדרה של שני פרקים – החלק השני שיצא בקרוב ייכנס לבחירות 2016 לנשיאות ארצות הברית ויסביר למה היה פער כל כך גדול בין הסקרים לבין התוצאה.

 

עקבו אחרינו בעמוד הפייסבוק של הפודקאסט כדי לשמוע על ספינים נוספים בעתיד, והצטרפו לקבוצת הדיונים שלנו – מדברים על ספינים.

 

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו ממש כאן. בין אם אתם סתם סקרנים לגבי פוליטיקה, ובין אם אתם רוצים להתמקצע בפוליטיקה בעצמכם, רשימת התפוצה שלנו היא המקום ללמוד עוד על העולם הפוליטי ואיך שהוא עובד – וכמובן, לקבל עדכונים על הפרקים שלנו ברגע שהם יוצאים.

 

המוזיקה בפודקאסט: Unmasked by Scomber (c) copyright 2014 Licensed under a Creative Commons Attribution Noncommercial (3.0) license. http://dig.ccmixter.org/files/scomber/48112 Ft: My Free Mickey, Snowflake & Michael Burnz

 

5:15 – הסיפור המפורסם של הסקרים שניבאו ניצחון לדיואי על טרומן

 

7:00 – האתר של נייט סילבר, FiveThirtyEight

 

11:22 – פרסום מדגם הבחירות בשנת 1996 בחדשות 2

 

25:00 – הכתבה בניו-יורק טיימס על איך ארבעה סוקרים הגיעו לתוצאות שונות מאותם הנתונים

 

37:00 – ממוצע הסקרים האחרון של 2015 לפי פרוייקט 61

 

43:30 – השאלות ששאלו מאזינים בקבוצה "מדברים על ספינים"

Share | Download(Loading)

Play this podcast on Podbean App