פרק 52 של הספינר ממשיך את סדרת האסטרטגיה שלנו, והפעם עם עיסוק באתגר הגדול ביותר לחשיבה אסטרטגית: אי וודאות. נדבר על הסיבה שהמוח שלנו מתבלבל מאי וודאות, ועל שתי גישות שונות להתמודדות איתה: מצד אחד, צמצום אי הוודאות ושיפור התחזיות שלנו; ומהצד השני, הגישה שלפיה אי הוודאות תמיד יהיה שם, ולכן עלינו להכין את עצמנו להפתעות אדירות.

 

למקרה שלא ידעתם, יש לי עוד פודקאסט, שאני מנחה יחד עם אורן ברנשטיין – אסור להשוות. זה פודקאסט על המון דברים, החל מהסברים על למה קשה לנו לשנות הרגלים ועד לעצות על האם כדאי ללכת לחתונות של אנשים מהעבודה, וכל זה עם דוגמאות מעולמות תוכן מפתיעים במיוחד. ממש לא פוליטיקה, אבל מבטיח שתהנו.

 

רוצים להזמין הרצאה של הספינר (או הרצאה אחרת על פסיכולוגיה או על פוליטיקה)? מוזמנות ומוזמנים להסתכל על תפריט ההרצאות ולמלא טופס הזמנה.

 

נהנים מהספינר? תמכו בפודקאסט דרך אתר Patreon, כדי לעזור לנו לייצר עוד תוכן ולהגיע לקהל רחב יותר.

תודה ענקית במיוחד לתומכים המובילים של הספינר בפטריאון: ולרי בלייב, איתי בן עברי, אלמוג בקו, אבי דבוש, עמית ורטהימר, גיא יובל, איתי כנען-הרפז, ינאי סנד, מיכאל פבזנר, יסמין פרהדיאן, יונתן קלה, רועי שוורץ תיכון, רן שחם ורות שילר.

 

אתם גם מוזמנים לעקוב אחרינו בעמוד הפייסבוק של הפודקאסט כדי לשמוע על ספינים נוספים בעתיד, ולהצטרף לקבוצת הדיונים שלנו – מדברים על ספינים.

 

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו ממש כאן. בין אם אתם סתם סקרנים לגבי פוליטיקה, ובין אם אתם רוצים להתמקצע בפוליטיקה בעצמכם, רשימת התפוצה שלנו היא המקום ללמוד עוד על העולם הפוליטי ואיך שהוא עובד – וכמובן, לקבל עדכונים על הפרקים שלנו ברגע שהם יוצאים.

 

המוזיקה בפודקאסט: Unmasked by Scomber (c) copyright 2014 Licensed under a Creative Commons Attribution Noncommercial (3.0) license. http://dig.ccmixter.org/files/scomber/48112 Ft: My Free Mickey, Snowflake & Michael Burnz

 

מקורות לפרק:

פרויקט החזאים החדש – הצטרפו לפני סוף מרץ כדי לזכות בעותק של "תחזיות על" מתנת אינדיבוק!

"תחזיות על" מאת פיליפ טטלוק ודן גרדנר

"לחשוב מהר, לחשוב לאט" מאת דניאל כהנמן

"הברבור השחור" מאת נסים ניקולס טאלב

"אנטי-שביר" מאת נסים ניקולס טאלב

בעיית פרמי

הסקה בייסיאנית

Share | Download(Loading)

Play this podcast on Podbean App